Årjäng

Samstag, 14.07.2018

1 Sommartravsmontén, Försök
Dot.: 113000 (50000 - 25000 - 12500 - 8000 - 5500 - 4000 - 4000 - 4000) - Startsumme: 700000 SEK
Autostart     Distanz: 1.640 m     Startzeit: 14:45 Uhr

1 WelcomeHenriette Bye11,5 / 1640471311,-8-1-2
2 Dapper DonAnna Erixon10,9 / 1609476420,-8-0-6
3 Cinnamon PrinceJulia Andersson12,1 / 1609588133,-4-1-0
4 Flashing BokoChristina A. Hande10,8 / 1640453448,-6-1-1
5 Cantab G.T.Helene Kolle12,8 / 1600578860,-10-1-6
6 MamasanSofia Adolfsson12,4 / 1640692000,-7-0-4
7 Javier PalemaHedda Edvardsen12,5 / 1640496170,-13-0-8
8 C.C.QueenInga Lamvik11,9 / 1640627081,-5-0-3
9 Jefferson DotcomStephanie J Werder10,7 / 1100478800,-9-3-2
10 Ringhio O.K.Linnea Swartling14,0 / 1640331453,-12-2-6
11 Flirt FortunaJennifer L Oscarsson11,3 / 1640554000,-4-1-2
12 Harpos RocklandLina Johansson12,1 / 1609682602,-5-1-2

2 Treåringarnas Sommarpris - Uttagningslopp Breeders Course 3 years old 2018 - Second Final
Dot.: 174000 (70000 - 35000 - 22500 - 17000 - 10000 - 6500 - 6500 - 6500) - Startsumme:
Autostart     Distanz: 1.640 m     Startzeit: 15:08 Uhr

1 Staro MojitoÖrjan Kihlström13,5 / 214085000,-7-0-6
2 Felicity SisuMattias Djuse12,6 / 1640223000,-11-0-8
3 BeartimeMagnus Jakobsson15,5 / 2140106000,-5-1-2
4 Zeus BiErik Adielsson14,6 / 2140107500,-3-1-2
5 Betting GangsterCarl Johan Jepson13,1 / 2140356000,-7-4-2
6 Night BroddeJorma Kontio14,0 / 2140140500,-7-2-3
7 Zahra MilBjörn Goop14,4 / 2140186500,-6-3-1
8 Tzarina FaceAdrian Kolgjini15,8 / 1640180000,-7-0-2
9 M.S.Triple J.Ulf Ohlsson11,5 / 1609250342,-2-0-2

3 HSW Fastigheter - Fyraåringslopp
Dot.: 72100 (30000 - 15000 - 9500 - 5700 - 3800 - 2700 - 2700 - 2700) - Startsumme: 150000 SEK
Autostart     Distanz: 2.140 m     Startzeit: 15:31 Uhr

1 O'Man FlaxUlf Ohlsson14,5 / 2140116450,-5-0-3
2 Livi MajestyÖrjan Kihlström15,3 / 214078500,-6-1-2
3 GenesisBjörn Goop15,0 / 2140137500,-4-2-2
4 Maestro N.O.Erik Adielsson15,8 / 2140122148,-8-1-5
5 M.T.MachiavelliJörgen Westholm12,4 / 1640145700,-7-2-2
6 Master HillCarl Johan Jepson13,9 / 1640110500,-6-1-4
7 Rolls RoyalOle Johan Östre14,3 / 160976201,-3-0-2
8 Big FarmerThomas Uhrberg13,4 / 1640118600,-5-0-4
9 Next GameErlend Rennesvik13,2 / 1640138434,-9-3-3
10 Evan Williams SisuBo Falsig13,7 / 2140134800,-7-1-6
11 Blaze of GloryLars Anvar Kolle15,5 / 2100118951,-4-1-3
12 Gateruds KashmirErik Berglöf14,1 / 164099100,-7-1-4

4 SIVAB - Stodivisionen
Dot.: 209500 (100000 - 50000 - 25000 - 13500 - 8500 - 5500 - 3500 - 3500) - Startsumme: 360000 SEK
Bänderstart     Distanz: 2.140 m     Startzeit: 15:53 Uhr

1 Scarlet's GraceÖrjan Kihlström16,8 / 216098500,-2-0-2
2 Dimanche MearasJörgen Westholm16,3 / 2140111000,-3-2-0
3 Bambinos HopeUlf Eriksson15,3 / 216090540,-6-0-6
4 Casual RainPeter Untersteiner16,6 / 208078176,-4-1-3
5 JunilanePeter Ådefors15,5 / 2140107800,-5-0-3
6 Global UpdateKristian Lindberg16,7 / 214099099,-6-0-5
7 Shutter IslandCarl Johan Jepson16,4 / 2140117900,-3-0-2
8 Stella PonaMicael Stjernström13,8 / 1640236150,-9-0-7
9 KissmeonceagainPer Nilsson15,7 / 2640303900,-6-1-4
10 Golden GarboMikael J Andersson16,0 / 2160200822,-9-2-1
11 Firstlady MichelleSören Boel14,4 / 2160311640,-5-1-4
12 TrytobeTom Horpestad14,3 / 1660269084,-6-0-5
13 Quite NicePer Lennartsson13,9 / 2140352500,-6-2-3
14 Castanya AmMagnus Jakobsson15,0 / 2140252900,-3-1-1
15 Elsa F.M.Erik Berglöf14,9 / 2180313508,-8-0-6

5 Westra Wermlands Sparbank - Bronsdivisionen, Försök 4 i Meeting 5 (Final Åby 11 augusti 2018)
Dot.: 261500 (125000 - 62500 - 31000 - 16000 - 10000 - 7000 - 5000 - 5000) - Startsumme: 900000 SEK
Autostart     Distanz: 2.640 m     Startzeit: 16:20 Uhr

1 MonfalconeTom Horpestad12,3 / 1609764359,-6-2-3
2 Merles SimoneOlav Mikkelborg12,7 / 1609771945,-9-3-5
3 Ritmo di PoggioMagnus Jakobsson11,7 / 1640695807,-4-1-1
4 Jaques NoirUlf Ohlsson12,6 / 1640689400,-10-1-6
5 UppohoppaÖrjan Kihlström10,9 / 1640709500,-5-1-3
6 Super Photo BoodKim Eriksson12,8 / 2140658627,-12-2-6
7 TiptoeCarl Johan Jepson12,9 / 1609785800,-11-3-6
8 Extra FudgeJorma Kontio14,4 / 2140531000,-8-4-1
9 Dreamboy AsBjörn Goop12,6 / 1640667819,-8-1-4
10 CopimadePer Lennartsson10,6 / 1640674145,-9-0-5
11 Flash HammeringJörgen Westholm11,3 / 1640828700,-4-3-1
12 MasterglidePeter Untersteiner11,6 / 1640703212,-4-1-1

6 Travmuseet 20 år 1988-2018 - Stolopp
Dot.: 261500 (125000 - 62500 - 31000 - 16000 - 10000 - 7000 - 5000 - 5000) - Startsumme: 2070000 SEK
Bänderstart     Distanz: 2.140 m     Startzeit: 16:42 Uhr

1 Happy SteelPeter Untersteiner14,3 / 2140201707,-2-1-0
2 CavidendronCarl Johan Jepson14,9 / 2140158000,-7-4-1
3 Judys SunriseUlf Eriksson14,9 / 2160219326,-10-1-5
4 Global UpfrontJörgen Westholm15,6 / 2140195600,-9-1-7
5 Fancy NancyErik Adielsson14,2 / 2160176000,-7-1-4
6 Mellby EuphoriaJorma Kontio16,3 / 2140228000,-8-4-2
7 Angie SimoniBo Falsig13,5 / 2160546498,-9-2-5
8 Yippie ChicMikael J Andersson13,3 / 1660675400,-9-2-4
9 Ma RunningDaniel Olsson14,7 / 2640604300,-7-1-5
10 BravivivicimoKaj Widell15,0 / 2160418735,-3-0-0
11 Miss ÅslandaTom Horpestad12,7 / 2140516143,-8-1-6
12 Valentina WindKim Eriksson18,4 / 2875633445,-3-0-3
13 Fame BokoPer Lennartsson13,4 / 2160592895,-6-2-2
14 Aisha SimoniÖrjan Kihlström13,6 / 2140614243,-4-0-2
15 Xanthis AmazingPeter Strömberg17,6 / 2140557015,-5-1-2

7 Erik Perssons Minne - DubbelCupen, Final i Meeting 3
Dot.: 415500 (200000 - 100000 - 50000 - 26500 - 17000 - 10000 - 6000 - 6000) - Startsumme:
Bänderstart     Distanz: 2.140 m     Startzeit: 17:05 Uhr

1 Vertigo KnektenBjörn Goop26,4 / 2140376433,-11-4-6
2 SilkespikaOlav Mikkelborg26,7 / 2140287439,-10-1-4
3 VollanfaksPer Ludvig Nilsen25,6 / 2180357251,-12-3-6
4 Stumne LunaCarl Johan Jepson25,9 / 2140297423,-8-2-4
5 ÄngspilenMagnus Jakobsson27,1 / 2180339200,-6-2-3
6 Skaffer EldenKaj Widell24,9 / 2040319418,-8-2-4
7 Lill MickeÖrjan Kihlström26,2 / 2140351150,-10-1-7
8 Alm NaganoKristian Lindberg29,6 / 2120311979,-12-2-10
9 U.R.FaxeUlf Ohlsson27,8 / 2140351384,-8-5-3
10 Guli RubinJörgen Westholm25,1 / 2180415150,-9-2-5
11 Vesle MaiaBård Humborstad26,4 / 2080433681,-13-2-8
12 GranettaJimmy Jonsson25,0 / 2180635600,-8-3-4
13 Nordby FröyJan Roar Mjölneröd25,1 / 2140594121,-14-4-8
14 Trippa UndanMagnus A Djuse23,0 / 16601902670,-20-0-10
15 MofaksanMikael Olsson21,3 / 16802062661,-6-2-2

8 Interjakt - Klass II, Försök 5 i Meeting 5 (Final Åby 11 augusti 2018)
Dot.: 261500 (125000 - 62500 - 31000 - 16000 - 10000 - 7000 - 5000 - 5000) - Startsumme: 250000 SEK
Bänderstart     Distanz: 2.640 m     Startzeit: 17:27 Uhr

1 Gogo di QuattroMattias Djuse15,6 / 2160216500,-5-2-3
2 LuksomJörgen Westholm15,9 / 2140246400,-9-3-4
3 Rally CarinJohan Brandel16,1 / 2160211047,-6-1-5
4 On Stage IndikaTobias J Gustafsson13,8 / 1640192300,-10-3-6
5 Elstar RapidaCarl Johan Jepson15,5 / 2160157086,-9-2-4
6 HeraklesErik Adielsson15,7 / 2140153500,-10-2-7
7 The Noble OneMikael J Andersson17,1 / 2160129700,-6-3-2
8 Bear HopeBjörn Goop16,3 / 2140221000,-6-3-3
9 Magnolia BoyFredrik B Larsson14,0 / 2140233600,-7-3-3
10 Bicc's LamborghiniUlf Ohlsson14,4 / 2660246500,-4-1-2
11 Luxury BroddeÖrjan Kihlström15,3 / 2140188700,-5-1-3
12 Tindra StarNiclas Benzon15,6 / 2160208331,-9-3-4

9 Hall of Fame - Klass I, Försök 5 i Meeting 5 (Final Åby 11 augusti 2018)
Dot.: 261500 (125000 - 62500 - 31000 - 16000 - 10000 - 7000 - 5000 - 5000) - Startsumme: 500000 SEK
Autostart     Distanz: 2.140 m     Startzeit: 17:50 Uhr

1 Wellino AvenueMagnus Jakobsson10,7 / 1640420500,-1-1-0
2 Output PressurePer Lennartsson12,1 / 1640449500,-8-2-5
3 DiggermanUlf Ohlsson13,2 / 1609308300,-6-1-5
4 ErwinStefan Söderkvist13,0 / 1640363800,-4-1-2
5 EelisCarl Johan Jepson13,0 / 1640413500,-3-0-1
6 M.T.Mighty WinnerPeter Untersteiner12,8 / 2140298400,-5-1-3
7 Gear ExtensionUlf Eriksson13,0 / 2140374000,-12-3-5
8 Beautiful BacardiÖrjan Kihlström10,8 / 1640419032,-6-2-3
9 ZelovÅsbjörn Tengsareid12,6 / 2040325288,-5-0-4
10 Revenue LavecLars Anvar Kolle12,9 / 1640357773,-15-3-7
11 Prince TanicNiclas Benzon12,3 / 1640385143,-8-2-3
12 Hope of JoyMicael Lindblom12,8 / 1640313700,-12-1-10

10 Silverdivisionen, Försök 3 i Meeting 5 (Final Åby 11 augusti 2018)
Dot.: 311500 (150000 - 75000 - 37500 - 19000 - 12000 - 8000 - 5000 - 5000) - Startsumme: 1700000 SEK
Autostart     Distanz: 2.140 m     Startzeit: 18:18 Uhr

1 Barkevious MingoErik Adielsson11,8 / 16091248250,-5-1-1
2 Baron GiftRickard Svanstedt10,4 / 16401337900,-7-1-4
3 M.T.JoinvilleJorma Kontio12,1 / 21401287758,-5-1-4
4 Han HerredVille Karhulahti11,0 / 16401000000,-4-1-3
5 HickothepoohVidar Hop11,1 / 1609901371,-7-4-3
6 Valokaja HindöMagnus Teien Gundersen11,5 / 16091251051,-10-1-7
7 Super Star ReafAlessandro Gocciadoro11,0 / 16401679349,-8-0-3
8 Västerbo ExactThomas Uhrberg11,8 / 21401067455,-4-1-2
9 Magic GwinKaj Widell10,9 / 16401224500,-6-4-2
10 Don't Mind MeÖrjan Kihlström10,1 / 16401573849,-5-2-3
11 Bravo NavaroneAdrian Kolgjini10,2 / 16401567103,-2-0-0
12 Mack DraganCarl Johan Jepson12,0 / 21401068500,-7-2-4

11 Årjängs Stora Sprinterlopp - Gazza Degatos Minneslopp (Gr II, Int).
Dot.: 1166000 (600000 - 300000 - 125000 - 60000 - 30000 - 17000 - 17000 - 17000) - Startsumme:
Autostart     Distanz: 1.640 m     Startzeit: 18:43 Uhr

1 Arazi BokoAlessandro Gocciadoro10,0 / 16097111579,-8-5-2
2 DonatomiteFrode Hamre9,1 / 16091645390,-7-4-3
3 Nadal BrolineUlf Ohlsson9,4 / 16094721915,-4-1-2
4 Spitcam JubbKaj Widell9,5 / 16402270070,-7-1-3
5 In Vain SundDaniel Redén9,6 / 16093726810,-2-0-1
6 Dante BokoAdrian Kolgjini9,2 / 16097641061,-6-0-3
7 PropulsionÖrjan Kihlström8,1 / 160916585317,-7-3-4
8 Pingus VangÅsbjörn Tengsareid10,9 / 16003164610,-9-1-7
9 VolsteadBjörn Goop9,3 / 16405364824,-6-1-1
10 Maori TimeErik Adielsson9,3 / 16092710050,-6-1-3

12 Spårtrappa
Dot.: 72100 (30000 - 15000 - 9500 - 5700 - 3800 - 2700 - 2700 - 2700) - Startsumme: 350000 SEK
Autostart     Distanz: 2.140 m     Startzeit: 19:02 Uhr

1 Lyssjö OdaBård Humborstad27,1 / 2140173970,-5-0-5
2 Torderud StjernenDagfinn Aarum25,5 / 1609182736,-5-0-5
3 Hammars CinaPeter Strömberg29,0 / 2140195753,-7-0-4
4 Spydomann Ö.K.Vidar Hop26,6 / 1700200852,-3-1-2
5 Tekno TeddyOdd Arne Sagholen26,5 / 1640224323,-8-0-8
6 T.B.'s TröllguttÅsbjörn Tengsareid26,5 / 2100225908,-8-1-5
7 Lykkje EmblaKai Johansen25,8 / 1609249589,-8-1-6
8 Spang ExpressBjörn Goop26,9 / 2100266131,-17-2-8
9 RapptorOle Johan Östre26,9 / 2140233762,-7-0-4
10 AnimaStig Ingar Fossen27,0 / 1609236533,-10-0-7
11 Mjölner ZorroJan Roar Mjölneröd26,3 / 2140263062,-13-6-5
12 Valle StormUlf Ohlsson26,1 / 2100276360,-7-1-5
13 IdfaxenBjörn Steinseth26,0 / 2100267091,-12-4-3
14 Alsaker PumbaaOle-Christian Kjenner23,8 / 1609331007,-8-2-2
15 Ingerö MariMagnus Teien Gundersen24,2 / 1609344950,-14-0-8